Podziękowanie dla gości weselnych to gest, który doceni każdy z uczestników uroczystości. Pomysłów na podziękowanie jest wiele, ale warto dobrze się nad nimi zastanowić, by wybrać ten wariant, który spodoba się przeważającej liczbie osób. O jakich podziękowaniach warto pomyśleć? 

Jak znaleźć najlepszy pomysł?

Propozycji na podziękowania dla gości jest mnóstwo. Jedne są lepsze, inne gorsze. Para młoda musi się dobrze zastanowić na jaką propozycję się zdecyduje. 

Wybierając podarunek dla gości warto skoncentrować się na tych propozycjach, które spodobają się największej liczbie gości. Dzięki temu można mieć pewność, że goście nie rzucą prezentu w kąt i nie zapomną o nim. 

Bardzo ciekawym pomysłem są słodkości. Podziękowania dla gości merci to propozycja, która zachwyci większość, jak nie wszystkich uczestników. Słodycze merci od lat cieszą się dużą popularnością. Są często wybierane jako prezenty oraz na niedzielne popołudnie spędzone, przy kawie, w rodzinnym gronie. 

Kolejną zaletą batoników merci jest ich duża różnorodność. Nowożeńcy mogą skusić się na wybranie kilku smaków i losowe wręczenie ich uczestnikom. 

Warto pamiętać, że goście, którzy dostaną drobny podarunek w postaci słodkości będą mieli kolejną sposobność, by pomyśleć o parze młodej w domu, gdy będą delektowali się słodyczami. 

Ważnym elementem podarunku jest dekoracyjna winietka. Ciekawym pomysłem jest jej personalizacja. Można na niej umieścić podziękowanie, imiona pary młodej, datę ślubu czy niewielkie zdjęcie. Dzięki temu winietka, nawet po zjedzeniu słodyczy, będzie stanowiła sympatyczną pamiątkę, która zostanie w domowych albumach na długie lata. 

Podziękowania dla gości – kiedy je wręczyć? 

Jest kilka momentów, w trakcie uroczystości weselnych, gdy nowożeńcy mogą swoim gościom podziękować za obecność. 

Pierwszy moment to czas, w którym składane są życzenia. To właśnie w tej chwili nowożeńcy mają kilka chwil, by zamienić parę zdań z każdym gościem. Jest to idealny moment, by wręczyć drobny podarunek. 

Ostatnim momentem na podziękowanie gościom jest chwila zakończenia uroczystości. W tym momencie zazwyczaj nowożeńcy żegnają każdego z wychodzących gości. Słodkie podziękowanie dla gości merci – https://z-milosci.pl/c/podziekowania-dla-gosci-merci wręczone na sam koniec uroczystości to akcent, który osłodzi chwilę rozstania. 

Para młoda może mieć przygotowane słodkie czekoladki, które wręczy w ostatniej chwili, w koszyczku. Ten wariant wymaga jednak dużej uważności ze strony nowożeńców. Nie mogą pominąć żadnego z wychodzących uczestników uroczystości. 

Prostym i bardzo efektownym pomysłem jest umieszczenie słodkich przekąsek przy każdym z nakryć na stole. Dzięki temu nowożeńcy będą mieli pewność, że każdy z gości zostanie obdarowany. Jednocześnie w trakcie uroczystości będą mieli więcej czasu dla gości. Nie będą musieli dopilnować, by nikogo nie przeoczyć. W trakcie wesela, na którym jest wiele osób, jest to ogromne ułatwienie. 

Podziękowanie dla gości w postaci słodkości to gest, który doceni każdy z uczestników. Kto z nas nie lubi przekąsić małego, słodkiego drobiazgu?

Rekomendowane artykuły