Wielu gości zastanawia się jak składać życzenia ślubne młodej parze. Czego życzyć? W którym momencie to zrobić? Czy same życzenia wystarczą? Tak naprawdę życzenia ślubne dla Młodej Pary można złożyć na wiele sposobów. Choć w dalszym ciągu najbardziej popularne są życzenia składane osobiście, to wciąż pojawiają się nowe trendy, które Nowożeńcy chętnie wykorzystują na swoich przyjęciach. Niezależnie od sposobu ich przekazania, najważniejsze jest, aby były one przede wszystkim szczere.

Klasyczne życzenia słowne

Najbardziej popularnym i jednocześnie najczęstszym sposobem składania życzeń są te, składane osobiście. Oczywiście powinny one być dostosowane do znajomości Młodej Pary. Osoby towarzyszące, znajomi z pracy najczęściej składają ogólne życzenia – dużo zdrowia i pomyślności. Warto je wzmocnić wzmianką o spełnieniu marzeń, uśmiechu i udanej wspólnej przyszłości.

Życzenia składane przez najbliższą rodzinę i przyjaciół są zwykle nieco bardziej odważne i osobiste. Takie życzenia są bardziej spersonalizowane, przez co wywołują znacznie więcej pozytywnych uczuć i na długo pozostają w pamięci. Oczywiście jednocześnie należy uważać, aby nie przekroczyć granicy, po której Nowożeńcy mogliby poczuć się niezręcznie.

Kartki okolicznościowe

Życzenia pisane to zaraz obok życzeń osobistych najchętniej wybierana forma – w z-milosci.pl znajdziesz ich przykłady. Ozdobna kartka z ciekawą sentencją lub krótkim wierszykiem to świetna pamiątka, do której małżonkowie będą mogli wracać po latach. Część gości wybiera kartki, które nie mają gotowych życzeń, ponieważ sami wolą je napisać.

Podczas składania życzeń osobiście zwykle panuje chaos i lekkie zdenerwowanie, które udziela się zarówno Młodej Parze, jak i gościom. W związku z tym rzadko kiedy udaje się zebrać myśli i przekazać Nowożeńcom dokładnie to, co wcześniej zaplanowaliśmy, dlatego właśnie ozdobne kartki z życzeniami są idealnym rozwiązaniem.

Nowoczesne formy składania życzeń

Księga Gości – to obecnie najpopularniejsza i najciekawsza forma podziękowań dla Państwa Młodych. Pojawia się ona niemal na każdym weselu. Goście chętnie ponownie piszą w niej życzenia, wklejają zdjęcia z zabawy wykonane Polaroidem, albo piszą coś zabawnego związanego z Młodą Parą. Księga Gości, zaraz obok zdjęć i filmów, to najlepsza pamiątka przywracająca najlepsze wspomnienia z tego wyjątkowego dnia.

Wielu gości preferuje przemówienia i toasty. Mają one bardziej oficjalny charakter. Te słowa usłyszą wszyscy goście, zatem powinny być wcześniej przemyślane i przygotowane, aby nie wprowadziły nikogo w zakłopotanie. Podczas przemówienia najczęściej dziękujemy za zaproszenie, mówimy, kim jesteśmy dla Młodej Pary, za co ją lubimy, cenimy i szanujemy. Jest to także doskonały moment na to, aby powiedzieć, jak cieszymy się z rozpoczęcia przez nich wspólnego życia oraz że zawsze mogą na nas liczyć.

Życzenia niezależnie od ich formy, są bardzo ważne w tym szczególnym dniu. Goście mają możliwość przekazania Młodej Parze wiele ciepła, miłości i wsparcia. Jest to dla nich jeden z najważniejszych i najszczęśliwszych dni, który pozostanie na zawsze w ich pamięci.

Rekomendowane artykuły